نکات سفارش سررسید

سررسید اختصاصی یکی از بهترین راههای تبلیغ برند و کسب و کار شما است. این نوع سررسیدها با توجه به نیاز، سلیقه و بودجه شما طراحی و چاپ میشوند و میتوانند تاثیر بسزایی در افزایش شناخت و اعتماد مشتریان داشته باشند. در این مقاله، به برخی از نکات مهم در مورد سفارش سررسید اختصاصی پرداختهایم.

سررسید اختصاصی - نکات سفارش سررسید

قبل از سفارش سررسید اختصاصی، باید هدف و استراتژی تبلیغاتی خود را مشخص کنید. باید بدانید که چه پیامی میخواهید به مخاطبان خود منتقل کنید، چه مزایایی را در برند خود محور قرار دهید، چه رنگها و طرحهایی را برای جلب توجه استفاده کنید و چه فضایی را برای ارتباط با مشتریان خلق کنید. همچنین باید با بازار هدف خود آشنا باشید و نیازها، علایق و انتظارات آنها را در نظر داشته باشید.

سفارش سررسید اختصاصی به شما امکان میدهد که همه جزئیات سررسید را خودتان تعیین کنید. شما میتوانید ابعاد، جنس جلد، جنس کاغذ، نوع صحافی، تعداد صفحات، نوع چاپ، طرح جلد و صفحات داخلی، لوگو و نام تجاری، آدرس و شماره تماس، ربان و آستربدرقه و هر آنچه که فکر میکنید را انتخاب کنید. البته باید به قیمت نهایی سفارش هم توجه داشته باشید و با توجه به بودجه خود گزینههای مناسب را انتخاب کنید.

سفارش سررسید اختصاصی به شما این امکان را میدهد که سررسید منحصر به فرد و یکتا داشته باشید. شما میتوانید طرح خاص و اختصاصی خود را برای سررسید خود انتخاب کنید و مطمئن باشید که هیچ کس دیگری نمیتواند آن را تکرار کند. این باعث میشود که برند شما از دیگران متمایز شود و شخصیت و هویت خود را به نمایش بگذارد.

مواردی که در سفارش یک سررسید باید بدانید :

انواع قطع سررسید

قطع سررسید وزیری

این قطع یکی از رایجترین قطعهای سررسید است سررسید وزیری دارای ابعاد 16.5*23 سانتیمتر است. این قطع فضای مناسبی را برای نوشتن موارد مورد نیاز در اختیار مخاطبان قرار میدهد، اما برای جابجایی زیاد مناسب نیست.

قطع سررسید اروپایی

این قطع یکی از پرفروشترین قطعهای سررسید است. سررسید اروپایی دارای ابعاد 13*21 سانتیمتر است. این قطع بسیار مناسب برای جابجایی است و همچنین طرحهای زیبا و خلاقانه را در خود جای میدهد.

قطع سررسید خشتی

این قطع یک قطع مربع شکل است که دو نوع بزرگ و کوچک دارد. قطع خشتی بزرگ دارای ابعاد 22*22 سانتیمتر و قطع خشتی کوچک دارای ابعاد 19*19 سانتیمتر است. این قطع بیشتر در کتابهای آموزشی و داستان کودک کاربرد دارد، اما میتوان آن را به صورت سفارشی هم درخواست کرد.

قطع سررسید پالتویی

 این قطع یک قطع کوچک و باریک است که دارای ابعاد 10*16 سانتیمتر است. این قطع به راحتی در کیف جا میگیرد و برای نوشتن امور مهم روزانه مناسب است. همچنین، این قطع برای شرکتهایی که هزینه محدود دارند و میخواهند به مشتریانشان با مبلغ کمتر یک تقویم هدیه دهند مناسب است.

قطع سررسید جیبی

این قطع یک قطع بسیار کوچک است که دارای ابعاد 8*16 سانتیمتر است. این قطع برای نگهداری در جیب و کیف مناسب است و قیمت مناسبی هم دارد. اما این قطع برای نوشتن کارهای روزانه مناسب نیست.

صفحات داخلی سررسید

سررسید روزانه (جمعه جدا): در این نوع سررسید، هر روز یک صفحه جداگانه دارد و فضای زیادی برای یادداشت برداری فراهم می کند. این سررسید برای افرادی که مطالب زیادی را در طول روز نوشته می شود مناسب است.

سررسید روزانه (پنج شنبه و جمعه با هم): در این نوع سررسید، همه روزهای هفته به جز پنج شنبه و جمعه در یک صفحه جداگانه قرار دارند و پنج شنبه و جمعه در یک صفحه با هم چاپ شده اند. این سررسید برای افرادی که در روز جمعه تعطیل هستند و یا کار کمتری در روز پنج شنبه دارند مناسب است.

سررسید دو روزشمار: در این نوع سررسید، هر صفحه دو روز هفته را نشان می دهد. این سررسید برای افرادی که یادداشت برداری کمتری در روز دارند مناسب است.

سررسید هفتگی: در این نوع سررسید، هفت روز هفته در دو صفحه رو به رو قرار گرفته اند. این سررسید برای یادداشت برداریهای کوتاه و برنامه ریزی هفتگی مناسب است.